lokmaci istanbul mobil lokma araci

Şekil bakımında iki şekli gelenekselleşen tatlımız olan lokma, yuvarlak küre şeklinde ve ortası delik halka şeklinde olarak farklılık göstermektedir. Diğer çeşitleri günümüzde yaygın olarak tüketilmese de bazı şehirlerimizde geleneksel olarak yaşatılmaya devam edilmektedir. Undan, tuzdan, sudan ve mayadan oluşan lokmanın yapımında kimi zaman su yerine süt de kullanılabilir. Lokmacı İstanbul’un lokması, tadını kullanılan malzemelerin kalitesinden ve lokmacı ustasının tecrübesinden alır.


Geleneklerimize göre hayır günlerinde, cenazelerde, nişan, kına, sünnet düğünü gibi konukların çok sayıda olduğunda ikram olarak verilen lokmanın lezzeti ve servis kalitesi konukların memnuniyeti açısından önem arz etmektedir. Yıllardır hizmetinizde olan firmamız ise kalite, hijyen ve müşteri memnuniyetini en üst önceliklerde tutup onlarca organizasyonda görev almıştır. Hayır lokmacıları, İstanbul ilimizde oldukça fazla bir şekilde bulunmaktadır ama bir önceki sayılan sebeplerden dolayı kaliteli ve profesyonel işçilik maalesef çok az sayıdadır.

hayır lokması lokmacı istanbul

İstanbul Lokmacı

İstanbul’da lokmacı denince ilk akla gelen firmalardan birisidir. Bunun sebepleri 1965 yılından bu yana kuşaktan kuşağa aktarılmış ve birikmiş tecrübemiz, tesislerimizde ve araçlarımızda kullanmış olduğumuz son teknoloji makinalarımız ve profesyonel statüde kadromuz. Tecrübeli ustalarımız ile çalışma hayatımıza devam ediyoruz, ilk akla gelen olduğumuz için siz müşterilerimize ve geribildirimlerinize teşekkür ediyoruz.


Hayır lokması ise hayrına verilen ziyafetlerde ilk akla gelen olan lokmanın hayırsever tarafından, mahalle aralarında, cadde meydanlarında ve cami çıkışlarında vesilemiz ile dökümü ve dağıtımı sağlanıyor. İstanbul’da istediğiniz yerde, saatte ve istediğiniz konumda sizin adınıza halkımıza ücretsiz hayır lokması döküyor ve dağıtıyoruz bu sayede biz de hayırlarınıza vesile olmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz.
Neden mevlitte lokma dağıtılmalı? Mevlit ziyafetlerinin tercih edilmesinin sebebi, vefat etmiş kişinin ve aile yakınlarının hayır duası alması içindir. Mevlit lokması ise ilk akla gelenlerdendir hem bütçe dostu oluşu hem de Osmanlı tarihinden günümüze kadar gelmiş ve Türk kültürümüzde gerek maneviyatı gerek tadı ile yer bulmuş olan bir tatlıdır.


Lokmacı İstanbul, talepleriniz doğrultusunda planlamış olduğunuz organizasyonda lokma ile beraber menülerimize de göz atmanızı da önerir. Sunmuş olduğumuz menülerimizde pide, ayran, lokma veya pilav üstü tavuk döner, ayran, lokma ve ek olarak pilav üstü kavurma, ayran lokma olacak şekilde üç seçenek bulunmaktadır. Şu an araç filomuzda bulunan yüzden fazla donatılmış Mobil Hayır Lokması Arabası ile talep ettiğiniz gün, saat ve konumda sizi asla yüzüstü bırakmayacak hatta zamanından önce orda olacak şekilde planlamamızı yaparız. Tüm bunlarla beraber kesinlikle kalite, hijyen ve müşteri memnuniyetinden ödün vermeyiz. 500 kişilik usta aşçı kadromuz ile Türkiye’nin kalitesi ISO standartlarına göre tescillenmiş en deneyimli lokmacı olmamız ile ve zengin menümüzle sizlere hizmet vermek için bekliyoruz.