lokmacı mobil lokma aracı

Hayır lokması geçmiş zamanlardan günümüze kadar gelmiş bir tatlıdır. İnsanları mutluluğumuza veya hüznümüze ortak etmek için dağıtılmaya başlanmıştır. Hâlâ korunan bu gelenek günümüzde artık farklı alanlarda da kendini göstermektedir. Düğünlerde, cenazelerde, anma törenlerinde, asker uğurlamalarında ve daha birçok yerde görülebilir. Belki yaşadığınız yerde, belki de yaşadığınız şehrin kalabalık sokaklarında veya caddelerinde denk gelmiş olabilirsiniz. Lokmacı mobil araçlarımız size İstanbul’un istediğiniz her bölgesinde hizmet vermiş olabilir.

Geçmişten gelen bu şerbetli tatlı günümüze Osmanlı Sarayı’ndan kalmış ve daha sonrasında halk arasında daha çok yaygınlaşmıştır. Köklü bir geçmişi olan lokma, hayır işlerinde kullanılan bir sembol hâline gelmiş ve hayır lokması olarak anılmaya başlanmıştır. Bayramlarda, kandillerde, mevlütlerde ve diğer mübarek günlerde dağıtılarak günümüzde gelen lokma dağıtma uygulamaları artık daha organize hâle gelmiştir.

Lokma dört malzemeli bir tatlıdır. Evlerinizde elinizin alışkanlığına göre kolayca yapabileceğiniz bir tatlıdır. Örneğin 4 kişilik bir lokma servisi için tecrübeli iseniz kolayca yapabileceğiniz bir tatlıdır. Fakat lokma dökme işi gerçekten bu işte usta insanlar tarafından yapılmalıdır. Her ustanın bunun için farklı ölçüleri bulunur. Hamuru hazırlamak için malzemeleri karıştırmakta, hamurun derin yağda kızartılmasında veya şerbetin yapımı konusunda ustaların gerçekten birbirinden çok farklı yöntemleri bulunur. İyi bir ustanın elinden yenen lokma damağınızda mükemmel bir tat bırakırken, işinde iyi olmayan birinin elinden çıkan lokmalar size lokmaya küstürebilir.

lokmacı mobil araç lokma dağıtımı

Lokmacı İstanbul

Artık sizin adınıza lokma dökecek ve dağıtacak birçok firma var. İstanbul bölgesinde hizmet veren firmamız öncelikli olarak hijyen kurallarına uyarak hizmetlerini gerçekleştirir. Gerekli teçhizatlar ile donanmış araçlarımızda lokmalar hazırlanır ve taze bir şekilde insanlara porsiyonlar şeklinde plastik çatal ve tabak ile ikram edilir. Mobil Lokmacı araçlarımız sayesinde taze bir şekilde sunulan lokmalar Türk gıda standartlarına tamamen uygundur. Alanında uzman personellerimiz ile müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmaya özen gösteriyoruz. 200’den fazla aracımız ve 500’den fazla personelimiz ile İstanbul’un istediğiniz bölgesinde sizlere hizmet verebiliriz. Geniş filomuz ve kadromuz ile istediğiniz büyüklükte organizasyonlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca yemekli organizasyonlarınız için lokma ile beraber içecekli ve yemekli menülerimize de göz atmanızı tavsiye ederiz. Kavurmalı pilav, tavuklu pilav veya pide seçeneklerinin yanında içecek ve lokma ikramları sunulmaktadır.

Diğer bir yandan ise her insanın damak tadı aynı olmayabilir. Lokmalar birkaç kişilik bir aile için değil 500 kişilik büyük bir grup için üretilir. Bu yüzden ortak damak tadı büyük bir önem taşımaktadır. İşinde uzman olan ustalarımız insanlardan tam not almış ve %100 seviyesinde bir memnuniyet skorunu korumaktadır. Seçimlerinizde ortak damak tadını göz önünde tutmanızı öneririz. İstediğiniz organizasyon için tesislerimizi ziyaret edip tadımlarınızı gerçekleştirebilir, daha detaylı bilgileri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.