lokmacı arabası

Çok köklü bir geçmişi olan şerbetli tatlılardan olan lokma Osmanlı Sarayı’ndan günümüze kadar korunmuş bir lezzettir. Günümüzde hayır lokması olarak da adlandırılır. Çeşitli sebeplerle dağıtılan lokma, tek lokmalık yapısı ve kolaylıkla tüketilmesi sebebi ile zamanında hayır işleri için kullanılmaya başlanmıştır. Hüzünlü veya sevinçli günlerde insanlara dağıtılır ve hayır duaları alınırdı. Osmanlı zamanında bu dağıtım işi öncelikle bir evde hazırlanması ve daha sonra el arabası ile dağıtılmasından ibaretti. Günümüzde ise bu iş için kurulan kuruluşların lokmacı arabaları ile kalabalık mekânlarda karşılaşabiliyoruz.

Bu araçlar ile artık lokma dağıtımı hızlı ve taze bir şekilde gerçekleşiyor. İşlevsel ve estetik açıdan lokma dağıtımı için özel teçhizatlar ile dizayn edilmişlerdir. Özel olarak tasarlanmış araçlar sayesinde hızlı ve sıcak lokma ikramlarını kolaylıkla gerçekleştiriyoruz. Lokmaların hazırlanması için gereken aşamaların tamamının araç içerisinde gerçekleştirmek için gerekli malzemeler lokma arabalarının içinde bulunur. Hamurun hazırlanması, kızartılması, süzülmesi ve şerbetinin dökülmesi için gereken tüm malzemeler ile halkın gözü önünde hazırlanan lokmalar plastik çatal ve tabak ile halka servis edilir. Araçlarda seri üretimin olması çok önemlidir. Fakat bu üretim sırasında hijyen kurallarına uyularak üretim yapılması da önemlidir. Firmamız hijyen kurallarına gereken önemi göstererek gereken sertifikaları da elde etmiştir. Araç içerisinde gün boyunca belirli aralıklarla temizlikler gerçekleştirilir.

Kullanılan malzemelerin kalitesi de lokmanın lezzeti açısından önemli bir etkendir. Bu konuda taviz göstermeden kaliteli malzemeler kullanılır ve halka en kaliteli lokmalar ikram edilir. Evinizde de belirli sayıda lokma yapabilir ve servisini yapabilirsiniz. Fakat yüksek sayıda, örneğin 500 veya 5000 kişi için dökülecek olan lokmalar incelik ister. Her lokmanın eşit derecede lezzetli olması gerekir. Bunun için ustaların el lezzeti çok büyük önem taşır. Tesislerde ve araçlarda yapılan lokmaların lezzetlerinin aynı olması gerekir.

istanbul mobil lokma aracı

İstanbul Mobil Lokma

Çeşitli organizasyonlarda döktürülen lokma için bir hizmet almayı düşünüyorsanız gerekli analizleri yaparak tercihinizi yapmanızı öneririz. Kendinize belirlediğiniz kriterleri en iyi şekilde yerine getirecek firmalar ile görüşmelisiniz. İstanbul’un her bölgesinde hizmet veren firmamızın lezzetli lokmalarından denemek için lokmacı araçlarımıza veya tesislerimize sizleri bekleriz. Daha önceki hizmetlerimizi fotoğraflar veya videolar yoluyla, galerimizi inceleyerek görebilirsiniz. Referanslarımız olan firmaları da inceleyerek hizmet kalitemizi keşfedin. 200’den fazla lokma dağıtım aracımız ve 500’den fazla personel kadromuz ile sizlerin hayır işlerine vesile olmaya hazırız.

İstanbul’un istediğiniz her bölgesinde hizmet veren firmamız, geniş tesisleri ile istenilen büyüklükte organizasyonlarda hizmet verebilir. 500 kişilik lokma ile başlayan menülerimizi inceleyebilirsiniz. Eğer yemekli bir organizasyonunuz varsa yemekli menülerimizi inceleyebilir ve İstanbul’un istediğiniz herhangi bir yerine talep edebilirsiniz. Detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilir ve aklınıza takılan tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz.