hayır lokması dağıtımı

Hayır lokması dağıtma geleneği Türk kültüründe çok uzun geçmişi olan bir gelenektir. Güzel günlerimizde veya hüznümüzü paylaşmak istediğimiz günlerde çevremize hayırda bulunmak ve hayır duası almak için insanlara dağıtılır. Geçmiş zamanlarda cenazede ve daha sonrasında ölünün ruhunu anmak amacıyla, dileği gerçekleşmiş kişinin adağı olarak veya hayırlı bir olay sonucunda şükür amacıyla dağıtılırdı. Günümüzde daha farklı organizasyonlarda da görülmektedir. Firmamız size düğünlerinizde, asker uğurlamalarınızda, bayramlarda hizmet verir. Mevlüt için evinize konuk çağırdığınızda yapılacak hazırlıkta yükünüzü hafifletmek amacıyla hayır lokması fiyatı için farklı menülerimizi de inceleyebilirsiniz.

Lokma tatlısı uzun bir geçmişi olan bir tatlı çeşididir. Lokma için gereken malzemeler un, tuz, maya ve su veya süttür. Farklı yapılış çeşitleri bulunur. Öncelikle hamurun hazırlanması ve şekil verilmesi gerekir. Dört malzemenin karıştırılmasının ardından içi delik halka veya küre şekilleri verilir. Şekilleri isteğe bağlı olarak farklılık da gösterebilir fakat genel kabul görmüş şekilleri bunlardır. Şekil de verilmesinin ardından hamur derin yağda kızartılır. Birkaç dakika kızardıktan sonra önceden hazırlanmış olan şerbet dökülür ve böylece tüketilmeye hazır hâle gelir. Günümüzde yaygınlaşan lokmaların klasik lokmalardan farklı olarak yapımında ekstra malzemeler kullanılabilmektedir.

mobil lokma aracı ile hayır lokması dağıtımı

Hayır Lokması Fiyatları

Hayır lokması fiyatları ustadan ustaya farklılık gösterebilir. Buna bağlı olarak firmalarda ve bölgelerde de farklı fiyatlar görebilirsiniz. Öncelikle kullanılan malzemelerin kalitesi fiyatlar konusunda çok belirleyici olabilmektedir. Kullanılan malzemeler yapılan lokmanın tadını ve kalitesini doğrudan etkileyen bir faktördür. Mükemmel lokmaları yapmanın ilk şartı malzemeden ödün vermeden yapılmasıdır. Bir diğer önemli husus ise yapan ustanın becerisi ve tecrübesidir. Her lokma ustasının farklı tarifi olabilir. Hamurunda kullanılan malzeme ve şerbetin farklı ölçüleri olacaktır. Evlerimizde 20-30 adet birkaç kişilik lokmalar yapabiliriz fakat bunu 500 veya daha fazla kişi için yaparken kullanılan ölçüler ve el becerisi de buna bağlı olarak zorlaşır. Bu yüzden usta ellerden çıkan lokma tatlısının tadı ile evde yapılan tatlıların tadı da aynı olmayacaktır. Usta bir elden çıkan lokmaların harika tadı damağımızda kalabilir fakat bu konuda tecrübeli olmayan bir ustanın elinden çıkan lokmalar bize bu zevki tattırmayacaktır. Bunun gibi etkenler seçiminizde size yol gösterecek önerilerdir. Tercihinizde bunları göz önünde tutmanızı öneririz.

Firmamız yukarıda bahsetmiş olduğumuz hususlarda size en iyi hizmeti vereceğini temin etmektedir. Lokmalarımızın lezzetine gösterdiğimiz özeni müşteri hizmetimiz konusunda da göstermekteyiz. Bunların yanında 200’den fazla mobil lokma aracı ile hizmetinizdeyiz. El değmeden, hızlı bir şekilde araçların içerisinde lokmalar yapılır. Ardından halka porsiyonlar şeklinde sunulur. İstanbul’un her ilçesine kolayca ve hızlı bir şekilde verdiğimiz hizmetten siz de faydalanabilir, detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.