500 kişilik lokma dağıtımı

Lokma geçmiş zamanlardan günümüze kadar korunmuş bir tatlıdır. Hayır lokması olarak da bilinmesinin sebebi geçmiş zamanlardan bugüne hayır için dağıtılmış olmasından kaynaklanmaktadır. Osmanlı zamanlarından bugüne hayırlı bir olayın gerçekleşmesinin ardından veya bir dileğin gerçekleşmesi için bu tatlı yapıldı ve dağıtıldı.

Bu köklü gelenek günümüzde firmalar tarafından da büyük organizasyonlar için gerçekleştiriliyor. Yaşadığınız bölgede mobil lokmacı ile lokma dağıtıldığına denk gelmiş olabilirsiniz. Firmalar sizin adınıza hayır lokması dağıtırken yükünüzü alır ve hayrınıza ortak olmuş olur. Fakat her firmanın bu işte iyi olduğunu söyleyemeyiz. Bu yüzden tercihinizi yaparken iyi bir analiz yapmanızı tavsiye ederiz. Bu analizler için göz önüne alacağınız birkaç nokta vardır. Bunlar; lokmanın kalitesi ve tadı, mobil dağıtım araçlarının kapasitesi ve personeller ve müşteri memnuniyetidir.

Lokmanın geçmiş zamanlardan bugüne değişim geçirdiğini söyleyebiliriz. Bu değişim sırasında birçok insan bu tatlıyı öncelikle yapmayı öğrenmiş ve bazıları değişiklikler yapmaya karar vermişlerdir. Bu yüzden bu işin öğrenildiği yer ve bu işteki tecrübe mükemmel lokmanın ortaya çıkmasında çok önemlidir. Lokma dört malzemeden oluşan bir tatlıdır. Eliniz yatkın ise evinizde birkaç kişilik porsiyonlar hâlinde yapabilirsiniz. Fakat 500 kişilik lokma aynı şekilde kolaylıkla yapılamaz. Çok sayıda kişi için yapılan lokmalar incelik ister.

500 kişilik hayır lokması dağıtımı

Hayır Lokması Nasıl Yapılır

Öncelikle dört malzemenin ölçülü karışımlarından hamur hazırlanır. Bu karışımda kullanılan ölçüler ustadan ustaya farklılık gösterebilir. Kimi zaman su yerine süt kullanılır. Hamurun hazırlanmasının ardından hamurlara şekil verilir. Şekli ortası delik halka hâlinde olabilir veya küre şeklinde. Genel olarak kabul görmüş şekli ortası delik halka şeklinde olandır. Şeklin verilmesinin ardından derin yağda kızartılır. Yaklaşık altı veya yedi dakika boyunca kızartılan lokmalar yağdan alınır. Ardından şerbeti dökülür ve böylece lokma tüketilmeye hazırdır. Araçlarımızda servis edilen lokmalar personellerimiz tarafından taze bir şekilde servis edilir. Aynı zamanda porsiyonlar şeklinde plastik tabak ve çatalla birlikte ikram ediliyor.

Mobil hayır lokması araçlarımız içerisinde gereken teçhizata sahiptir ve hizmet verilecek olan lokasyonda hazırlanarak servis edilir. Böylece taze bir şekilde servisi gerçekleşir. 200’den fazla mobil lokma dağıtım aracımız, yüksek kapasiteli tesislerimiz ve 500’den fazla personelimiz ile istediğiniz büyüklükteki organizasyonları sizin için gerçeğe dönüştürebiliriz. İstanbul’un her lokasyonunda hizmet verebilen bir kapasiteye sahip firmamız, müşterilerimizin memnuniyetlerini en üst seviyede tutmak için de ayrı bir çaba gösteren personellere sahip. %100 memnuniyet skoru ile çalışma hayatımıza sizlere verdiğimiz hizmetlerle devam ediyoruz.

500 kişilik lokma fiyatları için yaptığınız araştırmanız için menülerimize göz atabilirsiniz. Bunun yanında sizin için bir kriter olan müşteri memnuniyetimiz için galerimizi inceleyerek geçmiş işlerimizi görebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.